TikTok kurucusundan uzun zamandır beklenen yeni uygulama: Flipchat

Apple App Store verilerine göre en çok indirilen iPhone uygulamaları arasında ilk sırayı son 5 çeyrektir koruyan TikTok, sadece 2019 yılı ilk çeyrekte 33 milyon indirilerek yerini sağlamlaştırdı. TikTok kurucusundan bu başarılı uygulamanın ardından yeni bir uygulama müjdesi geldi. İşte FlipChat! TikTok uygulamasının sahibi... » devamı.

Ufak püf noktaları ile iPhone performansını artırma [Nasıl Yapılır?]

Apple uzun yıllardır en çok tercih edilen telefonları piyasaya sürüyor. Zamanla her telefonda olduğu gibi iPhone da yavaşlıyor, peki nasıl hızlandırabiliriz? Apple geçen yıl resmi bir açıklama ile eski iPhone modellerini güncellemeler ile yavaşlattığını kabul ederek, komplo teorilerini doğruladı. Bu kararın ardından... » devamı.

Atmosferdeki kirlilik oranı hakkında korkutan açıklama

Atmosferdeki karbondioksit miktarının şu ana kadarki ölçülmüş en yüksek seviyesinde olduğu tespit edildi. İnsanların doğanın dengesini bozduğu her fırsatta söyleniyor. Ancak atmosferdeki kirlilik şu anda geri dönülemez seviyede. Her geçen gün insanlar atmosfere daha fazla karbondioksit gönderiyor. Alınan önlemlerin yeterli... » devamı.

Şaşırtıcı hızda 'Rubik Küp' çözen robot [Video]

Biliyorsunuz robotlar artık hemen her şeyi yapabiliyor. Rubik küp çözen bu robot da kendi alanında gerçekten öneli bir rekor kırdı. Çocukluğumuzda hepimiz rubik küp çözmeye çalışmışızdır. Çözmekte zorlananlar olduğu gibi aynı zamanda kısa süre içinde çözenler de oluyordu. Ancak robotların... » devamı.

Sadece 0,38 saniye! Rubik küp çözen robottan dünya rekoru [Video]

Biliyorsunuz robotlar artık hemen her şeyi yapabiliyor. Rubik küp çözen bu robot da kendi alanında bir dünya rekoru kırdı. Çocukluğumuzda hepimiz rubik küp çözmeye çalışmışızdır. Çözmekte zorlananlar olduğu gibi aynı zamanda kısa süre içinde çözenler de oluyordu. Ancak robotların neredeyse... » devamı.

Grumpy Cat'e elveda… Huysuzluğun ifadesi yaşayacak!

İnternette Grumpy Cat olarak tanının huysuz kedi 7 yaşında öldü. Huysuz kedi adına açılan sosyal medya hesaplarından bu üzücü haber hayranlarına duyuruldu. İnternetin en ünlü kedisi olarak bilinen Grumpy Cat yani huysuz kedi, bu hafta idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle öldü. Kedinin sahibi Twitter hesabından huysuz kedinin öldüğünü... » devamı.

Grumpy Cat'e elveda… Huysuzluğun ifadesi yaşayacak!

İnternette Grumpy Cat olarak tanının huysuz kedi 7 yaşında öldü. Huysuz kedi adına açılan sosyal medya hesaplarından bu üzücü haber hayranlarına duyuruldu. İnternetin en ünlü kedisi olarak bilinen Grumpy Cat yani huysuz kedi, bu hafta idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle öldü. Kedinin sahibi Twitter hesabından huysuz kedinin öldüğünü... » devamı.

Hangisi gerçek? Sanal Instagram fenomeni reklam yıldızı oldu

Instagram pek çok fenomene sahip. Ancak onlardan biri tamamen sanal. CGI model “imma” kendine dergi kapaklarında bile yer buluyor. Popüler sosyal medya platformlarından Instagram, pek çok ilgi çekici ve yaratıcı içerik üreticiye ev sahipliği yapıyor. Onlardan biri de sanal model “imma“. Bu etkileyici Instagram modeli bir yapay zeka ya da robotik sistemlerin... » devamı.

Günün eğlencesi; Game of Thrones karakterlerinin cinsiyetini değiştiren Snapchat filtresi

Snapchat ayakta kalmak için yeni hamlelere başvuruyor. Yakın zamanda yeni yüz filtreleri ortaya çıktı. Bunlardan en dikkat çekeni ise cinsiyeti değiştiren Snapchat filtresi. Snapchat bir zamanlar en popüler sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyordu. Ancak tahtını Instagram ve Facebook gibi platformların hikaye özelliklerini kendilerine eklemesiyle... » devamı.

Domates toplayan çiftçi dostu robotik kol: Virgo 1 [Video]

Root AI, çiftçi dostu robotik kol projesi Virgo 1’da son düzlüğe girdi. Yapay zeka destekli robot kendi başına domates topluyor. Root AI, domates toplayan robotik kol projesi Virgo 1 ile çiftçi problemlerinden birini ortadan kaldırmaya hazırlanıyor. Çiftçi harcamalarının başında ürün toplamak için ayrılan bütçe... » devamı.

NASA tarafından 16 yılda çekilen evrenin görüntüsü [Video]

NASA, Hubble Uzay Teleskobu’nun gözlemleriyle evrenin şimdiye kadar yaratılmış olan en kapsamlı ve detaylı görüntüsünü oluşturdu. NASA bu görüntünün evrenin şimdiye kadarki en ayrıntılı görünümünün olduğunu belirtiyor. Bu görüntü, Hubble Uzay Teleskopu‘nun 16 yılda yaptığı... » devamı.

beni yukarı gönder
kupon