Volvo'dan tüm sektör için harika bir güvenlik hamlesi: Project E.V.A.

Volvo, yolların herkes için daha güvenli olması amacıyla merkezi bir dijital kütüphane kuruyor ve tüm otomobil endüstrisini bunu kullanmaya davet ediyor. Yapılan resmi açıklamaya göre 1959 yılında Volvo Cars tarafından bulunan ve tanıtılan üç noktalı emniyet kemerinin, trafikte güvenliği artırmak amacıyla herkesle paylaşılması... » devamı.

Volvo'dan sarhoş ve dikkatsiz sürücülere özel güvenlik sistemi

Dünyanın en güvenli otomobillerini üreten Volvo, sürüş güvenliği için çok önemli bir sistemin duyurusunu daha yaptı. Firma bu sefer sarhoş ve dikkatsiz sürücülere odaklanıyor. Bunu her zaman söylüyoruz Volvo için otomobillerinin güvenliği her zaman ilk sırada yer alıyor. Bunu geliştirmek için elinden geleni... » devamı.

Renault ve Dacia'da servis kampanyası başlıyor

Renault ve Dacia’dan otomobil tutkunlarının ilgisini çekecek bir haber geldi. Renault ve Dacia araç sahipleri, otomobillerini bahar aylarına fırsatlarla hazırlıyor. 18 Mayıs 2019 tarihine kadar yetkili servislerde geçerli olan Bahar Servis Kampanyası kapsamında tüm bakımlarda yüzde 25, fix paketlerde, mekanik ve ön cam onarımlarında ise yüzde... » devamı.

Bir başka insansız kurye yola çıkmaya hazır! [Video]

Sürücüsüz araçlar dünya genelinde henüz biraz tedirgince karşılansa da, gün geçtikçe yaygınlaşmaya başlıyorlar. Nuro imzalı yeni insansız kurye de karşımıza çıkan son örnek. Scottsdale, Arizona’daki denemelerin ardından Nuro’nun insansız kurye araçları şimdi de Houston, Texas’ta... » devamı.

Performans odaklı Skoda Scala vRS hakkında dikkat çeken ilk bilgiler

Volkswagen Golf‘e rakip olması amacıyla geçtiğimiz aylarda lanse edilen Skoda Scala, çok yakında yola çıkıyor. Ancak firma Skoda Scala vRS üzerinde de çalışıyor. Dünyanın en büyük otomobil firmalarından Skoda, 2022’ye kadar ürün gamını ciddi şekilde (30 yeni modelin adı geçiyor) büyütmek... » devamı.

Şehir içi taşımacılığına yeni yaklaşım: Elektrikli trike motosiklet The Deliverator [Galeri]

Trike motosiklet modelleri uzun süredir hayatımızda bulunuyor. Arcimoto firması ise bu motosikletleri elektrikli The Deliverator ile taşımacılık tarafına dahil ediyor. Şehir içerisinde kargo taşımak için geliştirilen sanıyoruz en çevreci ve kullanışlı araç ile karşı karşıyayız. Arcimoto imzalı trike motosiklet... » devamı.

Audi R8 için kritik soru: Tamam mı devam mı?

Geçen hafta Audi TT’ye veda edeceğimiz söylentileri ortaya çıkmıştı; zira günümüzde böyle bir otomobilin üretimine devam etmek kârlı olmaktan çıkıyor. Audi R8 de bu kaderi paylaşabilir. AutoExpress‘in haberine göre Alman üreticinin model gamında “tamam mı, devam mı” sorusuyla karşılaşan... » devamı.

İtalyan güzeli İspanya'dan bir ödül daha aldı!

Geçtiğimiz yıl California T’nin yerini alan Portofino, İspanyol otomotiv basını tarafından bir kez daha “Yılın En İyi Cabrio Otomobili” seçildi. Geçtiğimiz yıl Best Cars 2018 ödüllerinde sınıfının en iyisi seçilen bu şık Ferrari, İspanya’nın prestijli yayınları arasında yer alan... » devamı.

Gelecek elektrikli; işte 2020 Fiat 500 modelinden ilk görseller [Galeri]

Dünyanın en ikonik otomobil modellerinden birisi olan Fiat 500, geleceğe adım atıyor. İşte tamamen elektrikli 2020 Fiat 500 modelinden ilk görseller. 2005 yılından bu yana 2 milyondan fazla üretilen Fiat 500, firmanın büyük önem verdiği araçları arasında yer alıyor. Ufak yapısıyla yoğun şehirler için harika bir seçenek... » devamı.

Amerika'dan çıkacak en pahalı otomobil!

Mercedes-Benz yeni ultra-lüks Maybach SUV‘u üretmek için Alabama’daki tesisi seçti. 200.000 dolardan başlayacak olan model, Amerika’da üretilen en pahalı otomobil olacak. Daimler-Benz grubunun Bentley ve Rolls-Royce gibi üreticilerle rekabet eden süper-lüks markası Mercedes-Maybach, yeni SUV modelini grubun Alabama’daki tesisinde üretme kararı aldı. Yeni... » devamı.

Yerli otomobil üretiminde dev adım: Türkiye'de bir ilk

Ülkemizin dışa bağımlılığını azaltmak ve Türkiye’nin üretim üssü haline gelmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren MÜSİAD “Yerli Otomobil Üretimi” konusunda önemli bir çalışmaya imza attı. MÜSİAD üyesi 20 iş insanın ortak girişimiyle Kocaeli’de... » devamı.

Lazareth'in jet motorlu uçan motosiklet modeli için heyecanlandıran video [İzle]

Ludovic Lazareth imzalı jet motorlu motosiklet modeli Lazareth LMV 496 için güzel bir video yayımlandı. Model artık gerçekten uçabiliyor. Hazırladığı özel motosikletler ile tanınan Fransız Ludovic Lazareth, geçtiğimiz aylarda karşımıza uçan motosiklet modeli Lazareth LMV 496 ile çıkmıştı. Bu geleceğe yönelik... » devamı.

Tesla Model Y'ye rakip geldi; işte tamamen elektrikli Fisker SUV

Tesla biliyorsunuz çok kısa süre önce Model Y’yi görücüye çıkarttı. İşte bu modele ilk rakip Fisker’dan geliyor. Elektrikli otomobil pazarının önemli firmalarından Fisker, kısa süre önce ilk elektrikli SUV modelini görücüye çıkarttı. Henüz sadece önden gördüğümüz otomobil,... » devamı.

Toyota ortalama emisyon değeriyle rekor kırdı!

Toyota, Avrupa’da yapılan araştırmada en düşük emisyon oranlarına sahip marka oldu. Japon marka 2050 yılına kadar CO2 emisyonunu yüzde 90 oranında azaltmayı hedefliyor. Avrupa Birliği yönetmeliğine göre, 2021 yılından itibaren Avrupa pazarında satılacak otomobillerin CO2oranı 95 g/km’nin altında olmak zorunda. Bu değeri yakalayamayan... » devamı.

Lastik nasıl değiştirilir? [Nasıl yapılır?]    

Çoğu sürücü tarafından zor bir işlem olarak görülen lastik değişimi, aslında sandığınız kadar karışık değil. Bugün otomobiller için lastik nasıl değiştirilir sorusunu adım adım yanıtlayacağız. Yoğun iş temponuzdan kurtularak kısa bir tatil yapmak istiyorsunuz. Tüm hazırlıkları... » devamı.

Porsche'den geleceğine yönelik dev yatırım!

Alman spor otomobil üreticisi Porsche Leipzig tesisi için büyüme planını açıkladı. Yeni açılacak kaporta departmanının ilk ürünü elektrikli Macan olacak. Marka tarafından açıklanan plana göre yeni kaporta departmanı 75.500 metrekarelik bir alanı kapsayacak ve yakın zamanda işlemeye başlayacak. Firmanın bu büyüme... » devamı.

Elon Musk'tan 'Tesla elektrikli pickup' için ilk paylaşım

Elon Musk, yeni tanıtılan Model Y sonrasında Tesla elektrikli pickup modelini ortaya attı. İşte araçtan gelen ilk görsel. Tüm detaylarına aşağıda yer verdiğimiz Tesla Model Y ile biliyorsunuz S3XY kombinasyonu tamamlandı. Bu araç henüz gündemdeki yerini korurken, Elon Musk merak edilen Tesla elektrikli pickup için ilk görseli paylaştı.... » devamı.

LPG fiyatlarına devrim niteliğinde karar geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre LPG fiyatlarına adeta devrim niteliğinde bir karar alındı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’ndan LPG kullanıcılarını sevindirecek bir haber geldi. Son günlerde iyiden iyiye artan otogaz fiyatları kullanıcıların... » devamı.

Dünyada ilk kez yapılıyor; Cadillac hakkında yeni iddia

Amerika Birleşik Devletleri merkezli otomobil üretici Cadillac, dünyada ilk kez yapılacak bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi otomobillerin arka kısmında genelde marka ve model isimleri bulunuyor. Kimilerinde ise model isimlerine ek olarak kısa motor gücü etiketleri de bulunuyor. Ancak hiçbir modelde motorun sahip olduğu tork, bagaj kapağının... » devamı.

Yerli otomobil için merak edilen tanıtım tarihi açıklandı

Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Gürcan Karakaş, yerli otomobil hakkında yeni bir açıklamada bulundu. Mehmet Gürcan Karakaş, “2022’nin ortasında dış dünyadaki araçlar yavaş yavaş piyasaya girmeye başladığında biz de elektrikli aracımızı piyasaya sürmeye başlayacağız.... » devamı.

sonraki sayfa >>
beni yukarı gönder
kupon